O MNIE

Cześć, Nazywam się Marta i jestem zakochana w językach obcych. Odkąd pamiętam ciągnęło mnie do angielskiego i hiszpańskiego. Swoją przygodę z językiem angielskim rozpoczęłam już w wieku 4 lat, a z hiszpańskim odkąd miałam 14 i ciągle się ich uczę. Nie poprzestaję jednak tylko na nich, ponieważ w wolnym czasie doszkalam się we francuskim, włoskim i kto wie… jakim jeszcze. Od szkoły podstawowej uczyłam się niemieckiego i chciałabym do niego kiedyś wrócić. Studia językowe w Poznaniu sprawiły, że nabrałam niesamowitej motywacji do nieustannego szperania w metodach uczenia i nauczania. Jestem zwolenniczką metody naturalnej i sama ją stosuję, kiedy uczę się we własnym zakresie. Natomiast w trakcie kiedy ja uczę, stosuję CLL (Community Language Learning) oraz metody komunikacyjne. Nie mogę powiedzieć, że ograniczam się tylko do tych metod. Wszystko zależy od ucznia, od celu i czasu jaki mamy podczas lekcji. Lubię eksperymentować. Ważne jest dla mnie, aby był widoczny efekt. Języki to niekończąca się przygoda. Chciałabym Cię w nią zabrać. Jeśli już mnie znalazłeś/aś to znaczy, że masz jakiś cel, a ja mogę być Ci potrzebna w jego realizacji.

Uczę od 2015 roku, a doświadczenie zbieram na kursach indywidualnych, grupowych, kursach biznesowych i przygotowawczych do egzaminów w swojej szkole, szkołach prywatnych oraz publicznych. Miałam przyjemność sprawdzić się w pracy w przedszkolu, szkołach podstawowych i liceum. Wybrałam jednak inną drogę i uważam, że stworzenie swojego językowego kącika było strzałem w dziesiątkę. Mam wiele pomysłów, część z nich już zrealizowałam, ale mam nadzieję, że na tym nie poprzestanę.

W wolnym czasie podróżuję, a znajomość języków obcych to tylko mnie w tym utwierdza, że jeśli znasz ich więcej, więcej możesz zwiedzić, odkryć i doświadczyć. Świat to przygoda. Mam nadzieję, że pokochasz języki tak jak ja!

Apetytnajezyki.eu

Moim ulubionymi cytatami językowymi są:

Edward De Waal

Z językami, wszędzie jesteś w domu.

Geoffrey Willans

Nigdy w pełni nie zrozumiesz jednego języka, dopóki nie zrozumiesz co najmniej dwóch.

Roger Bacon

Znajomość języków jest bramą do wiedzy.

Charlemange

Znać inny język to jak posiadać drugą duszę.

Flora Lewis

Uczenie się innego języka jest nie tylko uczeniem się innych słów na te same rzeczy, ale także uczeniem się innego sposób myślenia o rzeczach.

Na blogu dzielę się kawałkami mojej pasji do nauki języków, podróży oraz ciekawostkami językowymi. Znajdziesz tutaj też trochę kultury, historii, zdjęć z moich podróży i wiele innych. W zakładce materiały pobierzesz darmowe pliki z wybranymi zagadnieniami oraz w odnośniku PRODUKTY kupisz moje autorskie produkty.

Zapraszam, witaj w moim świecie! / Welcome to my world! / ¡Bienvenidos a mi mundo!